9 vecí, ktoré sa mi páčia na HootSuite

Hootsuite je profesionálny nástroj na správu užívateľských účtov v sociálnych médiách.  Používam ho zhruba tri mesiace a až na jednu vec naňho nedám dopustiť. Kumuluje funkcie, ktoré by som za normálnych okolností musel zhľadúvať po rôznych iných weboch. Plus má niektoré ďalšie, ktoré som zatiaľ nikde inde nenašiel. Tento článok nie je recenzia, iba drobný kompliment autorom.

1. Možnosť odosielania na viacero sociálnych webov

Neoceniteľná vlastnosť pre všetkých, ktorí spravujú viacero sociálnych účtov. Okrem Twitteru a Facebooku podporuje HootSuite posielanie správ na LinkedIn, Ping.fm, WordPress.com alebo MySpace. To všetko jediným kliknutím, bez nutnosti neustáleho prihlasovania/odhlasovania na jednotlivé účty.

2. Možnosť odosielania na viacero účtov v rámci jedného webu

Benefitom, ktorý ja osobne vnímam ako najvýraznejší je možnosť spravovať z jedného miesta viacero účtov v tej istej sieti. Zatiaľ som nenašiel iného klienta, ktorý by si s takouto banálnou, no čas-od-času zásadnou, požiadavkou poradil.

3. Možnosť odosielať na FB stránky

Sociálnu sieť Facebook netvoria len bežné užívateľské účty. Možnosť publikovať priamo na facebookovú stránku (fan-page) ocenia všetci tí, ktorí v minulosti nejakú založili.

4. Skracovač, ktorý si uhryzne iba 5 znakov

Obmedzený priestor na vyjadrenie podnietil vzni služieb, ktoré bežnú URL skrátia na minimum. Ibaže sú skracovače a skracovače. Tinyurl.com si uzurpuje celých jedenásť znakov, zatiaľ čo Bit.ly iba šesť. HootSuite ma integrovaný vlastné skracovače Ow.ly a Ht.ly, ktoré si vystačia iba s piatimi. Pri 140 znakoch zaváži aj jeden-jediný.

HootSuite

5. Rôznorodosť výstupov

V jednotlivých stĺpcoch dokáže HootSuite zobraziť prakticky čokoľvek: výstup vybraného užívateľského účtu, správy z Twitterovského zoznamu (lists), výsledky vyhľadávania vybraných kľúčových slov, správy adresované priamo vám (direct messages) či zoznam tweetov, ktoré vás spomínajú.

6. Plánovanie publikovania

Bez toho, aby ste sa museli navštevovať niektorú z externých služieb ako napr. Twuffer, získate kontrolu nad tým kedy čo publikujete. Je to výhodné hlavne vtedy, keď máte väčšie množstvo materiálu, ktorý nechcete „vypustiť von“ naraz. Stačí nastaviť konkrétny dátum a čas a o ostatné sa postará HootSuite.

7. Možnosť nahratia obrázku alebo súboru

Podobne je to aj vprípade obrázkov alebo iných súborov, keďže Twitte umožuje publikovať iba text. S HootSuite nemusíte pátrať po externých službách na ukladanie obrázkov, alebo súborov.

8. Automatické publikovanie cez RSS

Ďalší spôsob ako si zjednodušiť život je automatické publikovanie správ syndikovaných cez RSS. Navyše môžete pridať predvolený komentár, aby príspevky nevyzerali tak strojovo. Pravdou však je, že pri veľmi vysokej frekvencii nových článkov vás môže táto funkcia zmeniť na spammera.

9. Multiplatformnosť

HootSuite existuje nielen ako webová služba, ale aj ako samostatná desktopová aplikácia pre Windows, Linux aj MacOS. PreFirefox i Chrome vytovrili vývojári zasúvné moduly, ktoré dokážu načítať titulok aktuálneho dokumentu, doplniť ho o názov servera a skrátenú URL a vytvoriť tak správu bez toho, že by ste sa čo i len raz dotkli kávesnice. Podopora mobilných zariadení je samozrejmosťou, hoci treba povedať, že pre iPhone i Android je zadarmo iba Lite-verzia programu.

Zhrnutie

HootSuite je bezosporu jedným z najvýkonnejších nástrojov na správu sociálnych médií. Samozrejme, aj skvelý nástroj sa dá vylepšiť. Chýbajú mi napr. podbornejšie štatistiky kliknutí na skrátené URL. Keď to porovnávam s Bit.ly, HootSuit je dosť pozadu. Zišla by sa aj podpora GoogleBuzz. Nech už je náš názor na túto službu akýkoľvek, vzhľadom na početnosť priaznivcov Google-služieb zasluhuje pozornosť. Lokalizácia mi síce nechýba, ale ak by bola, nenahneval by som sa. No aj pri tom všetkom mám pocit, že je HootSuite je to najlepšie, čo sa dá v súčasnosti v tejto oblasti používať.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *