Ako na firemné tweetovanie

Pol roka po tom, ako som na FMK UCM vydal učebnicu o firemnom tweetovaní som sa odhodlal zverejniť na webe jej upravenú verziu. E-book má oproti originálu normálny (rozumej neakademický) názov a neobsahuje niektoré menej dôležité časti o teórii marketingu. Ešte dôležitejšou zmenou je aktualizovaný zoznam príkladov z prostredia slovenského a českého Twitteru. 

Podobne ako v iných oblastiach, ktoré sa dotýkajú informačných technológií, aj online marketing sa dramaticky vyvíja. Som si vedomý toho, že časť publikovaných informácií nemusí byť najaktuálnejšia. Bojoval som s tým už počas písania rukopisu. Vždy keď som si myslel, že je hotový, objavil som nejakú aktualizáciu. V istom okamihu však treba dielo zmraziť a nechať to tak. Po prvé preto, že aktualizácie na jadre veci v tomto prípade nič nemenia; po druhé preto, že je lepšie publikovať dobrý e-book dnes, ako výborný zajtra.

Obálka knihy

Ostáva už len poďakovať:

Doplnené 28. 9. 2011:

Po niekoľkých dňoch sa zdá, že e-book má celkom úspech. Za tri dni si ho otvorilo cca 650 užívateľov. Ešte viac ma teší iniciatíva WebSupport-u, ktorý sa ponúkol, že zafinancuje tlač publikácie. Ďakujem. Kniha sa teda pravdepodobne ocitne v niektorom e-shope, kde si ju budete môcť už onedlho kúpiť. Dúfam, že chápete, že v tomto kontexte sa mi zdalo vhodné zmazať ju serveru.


6 komentárov pri “Ako na firemné tweetovanie

  1. skoda, stacilo pouzit ejunkie, dpd.com alebo paypal a nejaky plugin do WP (na online predaj), rad by som si TERAZ pozrel narychlo a neda sa….

  2. Práve som skúšal stiahnuť ebook, ale nejde to. „File has been moved or deleted“. Ide len o to, že knihu som chcel mať okamžite a do rána ju prečítať :) Kľudne by som za ňu zaplatil, ale to sa na Slovensku zatiaľ asi nedá… Ako mám teda svoj problém vyriešiť? Majú ju aj v kamennom Martinuse?

  3. V kamennom Martinuse ju nemajú, ale v kamennej Gorile áno. Takže ak sa ti nechce čakať a si v Bratislavy, pokojne tam skoč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *