Bratislava pripravuje Startup Weekend

Snahu vybudovať vlastný online biznis badať čoraz častejšie aj na slovenskom internete. Povedomie o tzv. startupoch za posledné dva roky citeľne narástlo. Ibaže jedna vec je filozofii startupov rozumieť a druhá vec je niečo naozaj rozbehnúť . Práve tomu má napomôcť Startup Weekend, ktorý sa uskutoční v Bratislave 14. – 16. októbra 2011.

Hlavnou náplňou Startup Weekendu je praktická skúsenosť s rozpracovaním startupu pod vedením skúsených manažérov, dizajnérov a developerov. Účastníci si budú môcť na vlastnej koži vyskúšať čo všetko obnáša posunutie nápadu do podoby, s ktorou sa dá niečo robiť. Na začiatku sa vyberú najperspektívnejšie nápady. Potom sa účastníci rozdelia do tímov a začnú pracovať na ich premene do podoby podnikateľského plánu.

Nie je dôležité, že budú rozpracované iba vybrané návrhy. Omnoho dôležitejšia je spätná väzba od ľudí, ktorí niečo podobné zažili a nezaujato dokážu posúdiť čo životaschopné je a čo nie je. Navyše možnosť naučiť sa vlastnou činnosťou ako to celé vlastne funguje, čo to obnáša a vypočuť si know-how skúsenejších.

Prvý Startup Weeknd zorganizoval v roku 2007 Andrew Hyde v americkom Colorade. Odvtedy sa toto podujatie uskutočnilo v ďalších sto mestách v tridsiatich krajinách po celom svete. Som veľmi rád, že k nim pribudne aj Bratislava. Ako rodený východniar tiež dúfam, že sa hádam čoskoro niečo podbné podarí zorganizovať aj niekde na východnom Slovensku. Dobré nápady si zaslúžia našu podporu.

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *