HootSuite 5: V znamení HTML5

Jeho autori ho nazývajú Twitter-klientom, v skutočnosti je skôr social-media-klient. Dnes vyšla jeho nová verzia s radom väčších i menších vylepšení.Najzásadnejšou zmenou je kompletné prekódovanie do HTML5. Po tom, čo sa HTML5 dočkalo podpory zo strany veľkých hráčov ako YouTube, Apple či Google ho vídame v praxi čoraz častejšie. HootSuite by mal byť vďaka tomu rýchlejší a funkčnejší. No nielen to. Výrazných zmien sa dočkalo aj užívateľské rozhranie. Faktom totiž je, že v predchádzajúcej verzii zaberali ovládacie prvky viac miesta, než bolo milé. V tomto smere nastal viditeľný posun vpred. Ovládanie pôsobí omnoho kompaktnejšie, takže pre správy je odrazu omnoho viac miesta.

HootSuite 5

Jednou z prudko propagovaných noviniek je podpora drag-and-drop. S nástupom HTML 5 preniká aj do okien prehliadača. Súbor sa automaticky nahrá na server hneď, ako ho myšou presuniete do formulára. Dojem kazí previazanosť s Twitterom. Drag-and-drop totiž funguje len vtedy, keď už na začiatku písania správy označíte aspoň jeden Twitter účet, kde bude vznikajúca správa publikovaná. Čiže ak ju hodláte publikovať len na Facebooku, alebo v inej sociálnej sieti, máte smolu.Ďalšou horúcou novinkou je vyhľadávanie s podporou geolokácie. Aj táto funkcia využíva možnosti HTML5, ktoré umožňuje zistiť prehliadaču vašu aktuálnu polohu. Po kliknutí na špeciálnu ikonu vo vyhľadávacom poli HotoSuite zobrazí twitter-trendy a podľa danej lokality. Nemusíte nič vpisovať. Ak však niečo vpíšete, HootSuite to použije ako filter pre výsledky. Netreba však čakať zázraky. Na Slovensku, kde tweetujú necelé tri tisícky ľudí, môže byť akčný rádius prekvapujúco veľký.

Pre zefektívnenie práce integrovali vývojári do rozhrania HootSuite Google Analytics. Štatistiky síce nie sú k dispozícii v plnom rozsahu, ale základný prehľad s nimi bez problémov získate. Stačí dovoliť HootSuite aby sa pripojil na Google. K menej významným novinkám patrí napríklad lokalizácia. Momentálne iba do japončiny no verím, že ďalšie preklady na seba nedajú dlho čakať. Poteší aj možnosť zmeniť šablónu rozhrania, no zmena sa týka iba farby. Zvyšok užívateľského rozhrania sa nemení. Za zmienku stojí aj inovácia funkcie Re-tweet. V novom HootSuite 5 je predvolený tzv. automatický retweet, ktorý je rýchlejší, no užívateľovi neumožňuje do tweetu akokoľvek vstupovať. Ešteže sa táto vlastnosť dá v nastaveniach jednoducho vypnúť.

Celkový dojem z novej verzie HootSuite je dobrý, hoci čakal som viac. Prechod na HTML5 považujem síce za vážnu inováciu, no očakávané zrýchlenie užívatelia nemusia nutne postrehnúť. Estetické vylepšenia ma osobne až tak nevzrušujú. Oveľa viac by potešili podrobné štatistiky kliknutí na vygenerované krátke URL. V tomto smere je HootSuite stále ďaleko za Bit.ly, a nezachráni to Google Analytics.

HootSuite je online aplikácia na správu účtov sociálnych médií. Umožňuje sústrediť výstupy z Twittera, Facebooku, LinkedIn a ďalších webov na jednu plochu a rovnako do týchto služieb aj prispievať. Medzi jeho najväčšie prednosti patrí podpora viacerých účtov z jednej siete, možnosť naplánovať zverejnenie v konkrétny dátum a čas a podpora fan-pages na Facebooku.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *