Nahrávanie obrázkov vo WordPresse na serveri so safe-modom

Safe-mode je špeciálny režim jazyka PHP, v ktorom sú blokované niektoré potenciálne zneužiteľné funkcie. Cenou za vyššiu bezpečnosť často býva zníženie komfortu využívania internetových aplikácií, najčastejšie CMS. Môže ísť o problémy s inštaláciou rozšírení, ich aktualizáciou, ale aj nahrávaním súborov. Niektoré webhostingy preto užívateľom umožňujú tento režim vypnúť, nie je to však pravidlo.

Hoci WordPress patrí k CMS, ktoré vo všeobecnosti so safe-modom nemajú zásadný problém, vyššie uvedené problémy dokážu jeho užívateľom poriadne zamotať hlavu. Nedávno som prišiel na fintu, ako jednoducho vyriešiť problém s nahrávaním obrázkov prostredníctvom rozhrania vo WYSIWYG editore. Navzdory hláseniu totiž chyba nemusí byť vždy iba v prístupe k adresáru.

Upload images on WordPress with safe_mode on

Možno ste si všimli, že WordPress má predvolené nastavenie ukladať obrázky vložené pri písaní článku do adresárov podľa dátumu pridania. Po vybraní súboru sa príslušná funkcia snaží vytvoriť v adresári wp-content/Uploads sériu podadresárov (napr. 2010/08/11) do ktorých súbor nahrá. Výsledná cesta k obrázku je následne wp-content/Uploads/2010/08/11/obrazok.jpg. Ibaže safe_mode tvorbu adresárov týmto spôsobom neumožňuje.

Upload images on WordPress with safe_mode on

Vtip je v tom, že tento spôsob ukladania nových obrázkov (resp. súborov) sa dá ľahko vypnúť . Stačí otvoriť Settings Media a odškrtnúť Organize my uploads into month- and year-based folders – a je to!


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *