Tučné fotky môžete mať aj zadarmo

Svätý muž (India)

Fotky jednej z najväčších fotobánk Getty Images môžete od začiatku marca využívať celkom zadarmo. Stačí splniť dve jednoduché podmienky.

Záujem o pekné fotky prudko rastie. Na pekný obrázok totiž namotáte oveľa viac ľudí ako na pekný text. Dokonca ním dokážete zakryť aj menej kvalitný obsah. Nečudo, že kradnutie fotografií svetových fotobánk patrí k najrozšírenejším formám digitálnej kriminality súčasnosti. A nemyslite si, že fotobanky to nevedia, alebo že im je to jedno. Keď som svojho času robil vo WebSupporte, jedna známa fotobanka nám poslala výhražný list v ktorom sa vyhrážal súdom, ak okamžite neodstránime ich fotky z nejakého webu. Museli sme jej vysvetľovať, že za obsah webu zodpovedá prevádzkovateľ, nie poskytovateľ hostingu.

Getty Images nám teraz ukazuje, že s kradnutím fotiek sa dá bojovať aj inak – a ešte si tým urobiť reklamu. Ak strpíte ich logo pod každým obrázkom, môžete si ich embednúť na akýkoľvek nekomerčný web. Pravda, nie všetky zábery sú k dispozícii na takéto zdieľanie, ale je ich skutočne dosť. Kód sa dá jednoducho získať cez zdieľacie ikonky, ktoré sú tiež súčasťou povinného footru.

Pre nespokojných pridávam zoznam odkazov, odkiaľ sa dajú sťahovať tučné fotky aj bez veľkého loga:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *